Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

«Μπορώ να προσφέρω ό,τι κι εσύ, φτάνει να μου δώσεις τα εφόδια και την ευκαιρία?»

Το 1992, η Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ, ανακήρυξε την 3η Δεκεμβρίου ως Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Κάθε χρόνο η ημέρα αυτή δίνει ακόμη μία ευκαιρία στην κοινωνία να εστιάσει την προσοχή της στα δικαιώματα και τις δυνατότητες των ατόμων με αναπηρία, βελτιώνοντας με αυτόν τον τρόπο την ποιότητα ζωής τους και υλοποιώντας μεταρρυθμίσεις που θα αναπτύξουν νέες προοπτικές για την κοινωνική τους ενσωμάτωση.

Διαβάστε περισσότερα: Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Τελετή Αποφοίτησης 12/6/2014

Την Τρίτη 12/6/2014 στις 20:00 πραγματοποίηθηκε η αποχαιρετιστήρια γιορτή του σχολείου για την ΣΤ' τάξη. Απηύθηνε χαιρετισμό ο Διευθυντής του σχολείου, οι μαθητές παρουσίασαν δύο θεατρικές παραστάσεις, τον αποχαιρετιστήριο λόγο καθώς και το τραγούδι του αποχαιρετισμού. Τέλος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου έδωσε τα αναμνηστικά δώρα στους τελειόφοιτους μαθητές. Η όλη εκδήλωση έγινε μέσα σε ένα πνεύμα χαράς και συγκίνησης. Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές για την πολύ όμορφη εκδήλωση.

Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2014